Farmasi Lider Yetiştirme Primi

Farmasi Lider Yetiştirme Primi

Farmasi doğrudan satış yöntemi ile binlerce ürün çeşidini kullanıcılara ulaştıran kozmetik ve sağlık sektörünün önde gelen firmalardan birisidir. Farmasi sistemi içerisinde yer alan herkesin devamlı kazanabilmesine olanak tanıyan birçok avantaj ve fırsatlar sayesinde her geçen gün yeni üyeler sisteme katılmaktadır. Farmasi lider yetiştirme primi avantajları ile yeni katılımlar sağlayarak birlikte daha da çok kazanmanın yollarını arayabilirsiniz.

Farmasi Doğrudan Satış Yöntemi Nedir?

Farmasi; tarihi 1950’li yıllara dayanan kozmetik sağlık ve ev temizliği ürünleri zincirine sahip bir firmadır. Ürünlerin tüketiciler ile buluşmasını sağlayan yöntem ise doğrudan satış yöntemidir. Doğrudan satış bir satıcının ürünü anlatması ve göstermesi suretiyle bir tüketim malını tüketicinin evinde ya da iş yerinde satması şeklinde yapılan bir satış tekniğidir. Bu kanalla tüketici ürüne en kolay ve rahat haliyle ulaşabilmekte üstelik ürünle ilgili bilgiler alarak ve ürünü görerek satın alma işlemini yapabilmektedir. Bu süreç tüketici için birçok kolaylık sağladığı için doğrudan satış satıcılar için de oldukça kolay yapılabilen bir satış şekli olabilmektedir.

Farmasi sisteminde ise sıfır risk ve minimum maliyetle kazanç elde etmek ve kendi işinizi yapmak gibi fırsatlar bulunmaktadır. Dilediğiniz yerde ve dilediğiniz saatlerde yapabileceğiniz bir iş avantajı ile hem kazanıp hem de kendinize ve sevdiklerinize zaman ayırabilirsiniz. Sistem içerisinde elde edeceğiniz kazançlar ise üç şekilde gerçekleşebilir. Bunlar;

  • Kişisel satış karı elde etmek
  • Farmasi satış primi elde etmek ve
  • Direktörlük primi elde etmek şeklindedir.

Kişisel Satış Karı Nedir?

Farmasi sistemine üye olduktan sonra yalnızca Farmasi kataloğu alarak satıştaki ürünleri indirimli danışman fiyatından satın alarak kendiniz kâr amaçlı satabilme imkanına sahip olabilirsiniz. Böylelikle sıfır riskle binlerce ürün yelpazesi içerisindeki ürünlerden tercih ettiğiniz ürünleri satarak anında kar elde edebilirsiniz. Bu satış yöntemi ile fatura kesme, vergi ödeme, dükkân açma, eleman çalıştırma, ofis giderlerini karşılama gibi birçok sabit maliyetten kurtulabilirsiniz. Kısacası minimum bir sermaye ile hiçbir riske girmeden satış yaparak kazanmanın keyfini yaşayabilirsiniz. Sistemin sizin için bir diğer karı ise kendi ihtiyacınız olan ürünleri %30 gibi bir indirim oranı ile satın almak olacaktır.

Farmasi Satış Primi Nedir?

Farmasi sistemi içerisinde bir diğer olanak ise size bağlı satış danışmanları oluşturabilme imkanıdır. Siz bu işi yaptığınız sürece gerek ürünlerin kalitesi ve gerekse sizin bu ürünler sayesinde gelir elde etmeniz çevrenizde birçok kişiyi bu sisteme girmeye teşvik edecektir. Siz de bu süreçte bu kişilere sistemi tavsiye ederek onları sisteme dahi edebilir ve her dahil ettiğiniz kişi üzerinden daha büyük gelirler kazanma olanağını elde etmiş olabileceksiniz.

Bu durumda sisteme katmış olduğunuz yeni kişilerle oluşturacağınız ekibin lideri olma fırsatını yakalayabileceksiniz. Ekibinizin lideri olarak onların yapmış olduğu satışlardan siz de kazanacak ve ekibinizin her ayki satış cirosu üzerinden siz de ek bir gelir kazanmış olacaksınız. Farmasi lider yetiştirme primi olarak adlandırılabilecek bu sistemde ekibinizdeki kişiler kazanırken siz de onlarla birlikte kazanmaya devam edebileceksiniz.

Direktörlük Primi Nedir?

Farmasi direktörlüğü ise Farmasi sistemi içerisinde çok büyük ayrıcalıklar sağlayan bir aşamadır. Bu aşamalardan ilki %21 Müdür seviyesidir. %21 Müdür seviyesine gelebilmek için toplam satış cironuzun 20.000 TL seviyesine ulaşması gerekmektedir. 20.000 TL ciroya ulaşıldığında alt ekibinizden alacağınız prim %21 yüzdeliğine göre hesaplanmaya başlar. Bu hedefin ardından yeni kariyer hedefiniz ise direktörlük primidir. Direktörlük primine ulaşabilmek için yapılması gereken şey ise size bağlı ekip içerisinden %21 seviyesine ulaşacak müdür danışmanlar çıkartmaktır. Ayrıca direktörlük primi için size bağlı olan direktör kolunuzun dışında 3500 TL fark cirosu yapmak gerekmektedir.

Farmasi liderlik primi elde edebilmenin en önemli yollarından birisi ekibinizde bulunan kişileri sürekli satış konusunda desteklemek ve cesaretlendirmektir. Çünkü size bağlı olan satış müdürlerinin her ay yaptıkları satış cirolarından siz de %1 ile %3 arasında direktörlük primi alacaksınız. Böylelikle ne kadar müdür kadronuz varsa siz de onlarla birlikte kazanmaya başlayacaksınız.

Farmasi Prim Sistemi’nde prim ödemeleri her ayın 20’sinde yapılmaktadır. Stopaj ödemeleri ise her ayın 25’inde ödenmektedir. Prim ödeme günü hafta sonuna geldiğinde ise, sonraki ilk iş gününde ödeme yapılmaktadır. Prim ödemeleri Farmasi sistemi üyelerin banka hesaplarına yapılmaktadır. Bir örnekle açıklarsak, Haziran içinde hak ettiğiniz prim temmuz ayının 20 sinde banka hesabınıza yatırılmaktadır. Tüm Farmasi prim hesaplamaları KDV düşürüldükten sonra yapılmaktadır. Yapılacak prim ödemeleri %20 oranında gelir vergisi kesintisine uğramaktadır.

Farmasi prim sisteminde kazanç miktarı üyelerin sahip oldukları unvanlara göre değişmektedir. Direktörlük firma için en çok prim kazandıran yapıdır. En yüksek unvanlardan biridir. Bunun için 12 ay süresince kişisel ya da ekibinize beş veya daha fazla %21 seviyesine ulaşmanız gerekir. Beş ay süreyle Farmasi sisteminde aktif olan üyeler 5. ayın sonunda direktörlük kariyerine yükselir. Direktör teknoloji paketi de hak kazanan kişiye gönderilir. Eğer 2 ay aralıklarla veya daha hızlı şekilde üst üste unvan kaybeden danışmanlara 200 TL değerinde kullanım bedeli ceza işlemi uygulanacaktır.

Kısacası Farmasi üyelik sisteminin temelindeki amaç üyelerin haklarını korumaktır. Sistem girişimcilerin haklarını koruyarak ekipleri ile birlikte prim sistemleri sayesinde desteklenerek daha da çok kazanmalarına olanak tanımaktadır.